Whatsapp Mesaj Sorununun Çözümü

Whatsapp Mesaj Sorununun Çözümü

Whatsapp Mesaj Sorununun Çözümü

Whatsapp mesaj sorunu yaşıyorsanız, Whatsapp mesajları gelmiyorsa, Whatsapp mesaj bildirimi gelmiyor veya Whatsapp bildirim sesi gelimiyorsa, gelse de bildirim alamıyorsanız, Whatsapp simgesine tıklamadan mesajlar gelmiyorsa ya da simgeye tıklamadan bildirim alamıyorsanız bu yazıdaki çözüm yöntemleri sizi çözüme kavuşturabilir.

Whatsapp, Viber, Tango gibi uygulamalar akıllı cep telefonu kullanıcılarının vazgeçemedikleri ve en çok kullandıkları uygulamalardır. Bu uygulamalar ile internet üzerinden ücretsiz bir şekilde mesajlaşabilir ve hatta bazılarıyla görüntülü görüşmeler de gerçekleştirebilirsiniz. Bazı durumlarda bu uygulamalardan gelen mesajların veya bildirimlerin bize ulaşmasında sıkıntılar yaşanabiliyor. Bu sıkıntılar ya uygulamalarda bulunan ayarlardan ya da akıllı telefonumuzda bulunan diğer uygulamalardan kaynaklı olabiliyor. Bu yazımızda sizlere Whatsapp mesaj sorunu ve bu sorunlarla karşılaştığınızda nasıl bir çözüm yolu izleyeceğiniz konusunda bilgiler vereceğiz.

Whatsapp Mesaj Bildirimleri Gelmiyor
Whatsapp bildirim sesi gelmiyorsa ilk önce uygulamayla alakalı bildirim ayarlarının açık olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Bu bildirim ayarlarına sırasıyla Ayarlar-Bildirimler seçenekleriyle ulaşabilirsiniz. Açılan pencerede hangi uygulamalardan bildirim alabileceğinizi belirleyebildiğiniz ayarlar bulunacaktır. Bu ayarların Whatsapp için aktif olduğundan emin olun. Eğer aktifse aynı ayar penceresinin üst kısmından Gelişmiş seçeneklere tıklayın. Açılan pencereden Whatsapp seçeneğine tıklayın ve uygulamayla alakalı bildirim ayarlarının bulunduğu ekrana geçin. Bu ekranda “Bildirimlere izin ver” seçeneğinin aktif olup olmadığını kontrol edin. Aktif değilse aktif hale getirin.

Whatsapp Mesajları Gelmiyor
Whatsapp mesajlarının gelmemesinin sebebi de internet bağlantısındaki sıkıntılardır. Bu durumda kullandığınız internet bağlantısını kapatıp tekrar açın. Eğer Wifi bağlantısı ile internete bağlanıyorsanız modeminizin ayarlarını da kontrol etmenizde fayda vardır. Bazen hattınızın bağlı olduğu şebekeden kaynaklı problemler de olabilir. Onları da göz ardı etmeyin.

Whatsapp Mesajları Telefonum Bekleme(Uyku) Durumundayken Gelmiyor
Eğer Whatsapp mesajlarınız telefonunuzun bekleme yani uyku durumundayken gelmiyor fakat telefonunuz aktifken geliyorsa ve wifi ile internete bağlanıyorsanız telefonunuzun uyku durumunda wifi bağlantınızı aktif tutmasını sağlayan düzenlemeyi yapmanız gerekmektedir. Bunun için telefonunuzun Ayarlar bölümüne girin ve oradan Wi-Fi seçeneğini seçin. Ardından Gelişmiş kısmına geçiş yapın. Gelişmiş ayarların bulunduğu ekranda “Uyku sırasında Wi-Fi açık” seçeneğini “Her zaman” şeklinde ayarlayın. Bu durum pil tüketimini arttırır ama uyku durumunda Whatsapp’tan mesaj gelmeme problemini ortadan kaldırır.

Whatsapp Simgesine Tıklamadan Mesajlar ve Bildirimler Gelmiyor
Whatsapp simgesine tıklamadan mesajların ve bildirimlerin gelmemesi çok can sıkıcı bir durumdur. Düşünün birileri size Whatsapp’tan mesaj göndermiş. Ama siz ne bir mesaj bildirim sesi duymuşsunuz ne de yazılı bir mesaj görmüşsünüz. Çok can sıkıcı bir durumdur. Bu problemle Whatsapp uygulamanızı yaklaşık 15 dakika hiç kullanmadıysanız ve telefonunuzun ekranını kapatıp bekleme durumuna aldığınızda karşılaşırsınız. Eğer Whatsapp uygulama simgesine uzun bir süre basmadıysanız mesajlarınız ve bildirimleriniz, uygulama basıncaya kadar size iletilmeyecektir. Bu sorun akıllı telefonunuzda bulunan ve pil tasarrufu, ram yönetimi, altyapıda otomatik çalışacak uygulamaları belirlemeyi sağlayan diğer uygulamalardan kaynaklıyordur. Bu sorunu ortadan kaldırmak için akıllı yönetme uygulamasının Otomatik Çalışan Uygulama Ayarlarına girip Whatsapp, Viber gibi uygulamalar için tasarruf optimize ayarlarını devre dışı bırakmanız gerekmektedir. Aksi halde siz 15 dakika beklemenden sonra Whatsapp simgesine tıklamadan hiçbir mesajı alamayacaksınız. Bu uygulamalar her akıllı telefon işletim sistemlerinde farklılık gösterebilir. Ben burada size Android Marshmallow 6.0.1  işletim sisteminde bulunan yönetim programı olan Smart Manager uygulamasının optimize ayarlarının nasıl yapıldığını anlatacağım. Siz de aynı yöntemlerle kendi kullandığınız işletim sistemi ve uygulamanızda bu düzenlemelerin nasıl yapıldığını kolayca tespit edebilirsiniz.

Smart Manager uygulaması, Android Marshmallow 6.0 ile birlikte kendiliğinden yüklü olarak gelen bir uygulamadır. Bu uygulama RAM, pil, veri kullanımı gibi birçok ayarı düzenleyebilirsiniz. Bu programda bizi ilgilendiren ayar kısmı RAM’dir. Programı çalıştırınca RAM yazan seçeneğe tıklayın. Ekranda 2 sekme belirecek. Birinci sekmede o an arka planda çalışmakta olan programların sayısı ve kullanılan RAM miktarı gösterilmektedir. Biz gerekli ayarı ikinci sekme olan Auto Run Apps(Otomatik Çalıştırılan Uygulamalar) kısmından yapacağız. Buraya tıklayınca, ekran kapatıldıktan altta çalıştırılmaya devam edecek olan uygulamaların düzenlemesini yapacağız. Ekran kapatılıp telefon uyku moduna girdikten sonra da Whatsapp’tan mesaj ve bildirim almaya devam etmek istiyorsak Whatsapp için “Optimize Etme” seçeneğini seçmeliyiz. Bu ayardan sonra uygulamamız uyku durumunda bile bildirim ve mesajları bize iletecektir. Bu ayarı Tango ve Viber gibi uygulamalar için de yapmamız gerekmektedir. Sizler de kendi telefonunuzda belirtilen düzenlemeleri yaparak Whatsapp simgesine tıklamadan mesaj gelmeme problemini çözebilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere; Whatsapp mesajları ve bildirimler gelmiyor, telefonun uyku durumunda mesajlar gelmiyor, Whatsapp bildirim sesi gelmiyor, Whatsapp simgesine tıklamadan mesajlar ve bildirimler gelmiyor gibi sorunların çözümlerini anlattım. Umarım buradaki bilgiler faydalı olmuştur ve sorununuz ortadan kalkmıştır. Eğer Whatsapp mesaj sorunu hakkında sormak istediğiniz sorular varsa yorum bölümüne yazarak bize sorularınızı iletebilirsiniz.

usta

4 thoughts on “Whatsapp Mesaj Sorununun Çözümü

  1. elleriniz dert görmesin Biz gerekli ayarı ikinci sekme olan Auto Run Apps(Otomatik Çalıştırılan Uygulamalar) kısmından yapacağız. Buraya tıklayınca, ekran kapatıldıktan altta çalıştırılmaya devam edecek olan uygulamaların düzenlemesini yapacağız. Ekran kapatılıp telefon uyku moduna girdikten sonra da Whatsapp’tan mesaj ve bildirim almaya devam etmek istiyorsak Whatsapp için “Optimize Etme” seçeneğini seçmeliyiz. Bu ayardan sonra uygulamamız uyku durumunda bile bildirim ve mesajları bize iletecektir. Bu ayarı Tango ve Viber gibi uygulamalar için de yapmamız gerekmektedir. Sizler de kendi telefonunuzda belirtilen düzenlemeleri yaparak Whatsapp simgesine tıklamadan mesaj gelmeme problemini çözebilirsiniz. bu işlemi yaptıktan sonra whatsapp düzeldi

  2. samsung galaxy c7 pro kullanıcısıyım whatsap facebook aklınıza ne geliyorsa arka planda açık değilse bildirim mesajı gelmiyordu taa uygulamauı açana kadar. cihaz bakımı isimli bir uygulama var oradan application manegement girip bildiri almak istediğim uygulamalar işaretledim sorun çözüldü. emeğinize sağlık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir