En Sağlam ve Suya Dayanıklı USB Flash Bellekler

En Sağlam ve Suya Dayanıklı USB Flash Bellekler

Suya Dayanıklı USB Flash Bellekler

USB flash bellekler, verileri taşımak ve aktarmak için günümüzde yaygın olarak kullanılmaktadırlar. Bundan birkaç on yıl öncesinin 1.44 Mb’lık diskleri ile karşılaştırılamayacak kadar yüksek kapasitelere ulaşmışlardır.

Her ne kadar hızı artan internet üzerinde bulut depolama seçenekleri olsa da, pek çok kişi USB bellekleri güvenlik ve gizlilik kaygısı nedeniyle tercih etmektedirler. Piyasada USB bellek denildiğinde pek çok firmanın pek çok modeli mevcut, ancak bunlardan sadece birkaçı hareketli yaşam biçimleri için aşırı sağlamlık ve su geçirmezlik sunuyor. Aşırı koşullara maruz kalanlar, bu yazımızda incelediğimiz ve söz edilmeyi hak eden aşağıdaki modellerden birisini kullanmayı tercih edebilirler. Flaş belleklerin de ömrü zamanla tükenmeye açık olduğundan uygun bir yedekleme planına her zaman sahip olmanız gerektiğini de aklınızdan çıkartmayın.

Corsair Flash Survivor Stealth Sağlam USB Flash Sürücü
Corsair Flash Survivor Stealth Sağlam USB Flash SürücüCorsair Flash Survivor Stealth, EPDM kauçuk contanın kullanılmasıyla 200 metre derinliğe kadar su yalıtımı sağlayan son derece sağlam bir USB 3.0 flash bellekti. CNC ile işlenmiş, alüminyum yapıda kalıplanmış şok nemlendirme özelliğine sahip bulunan bu ürün, darbe ve titreşime karşı da dayanıklıdır. Tasarım sert, siyah bir dış görünüme sahip. Bu haliyle adeta sert görünümlü askeri bir tarza sahip olmuş. Corsair Flash Survivor Stealth, sınırlı bir 5 yıllık garanti ile birlikte gelmekte. 16, 32, 64, 128 ve 256 GB boyutlarında satışa sunulmuş olan bu ürün, pek çok kullanıcı tecrübesine de dayanılarak en dayanıklı ve su geçirmez USB flash bellekler arasında ün sahibi bir model.

Lacie XtremKey USB 3.0 USB Flash Bellek
Lacie XtremKey USB 3.0 USB Flash BellekLacie XtremKey USB 3.0, Constance Guisset tarafından tasarlanmış zarif, modern bir görünüşe sahip ancak son derece de sağlam bir bellek. Zemac metal alaşım konstrüksiyonu ve hermetik kauçuk O-ring ile XtremKey 200 metreye kadar suya dayanıklı ve darbe, düşme, basınç, ısıya (200 °C) ve soğuk (-30 °C) dayanıklıdır. XtremKey, 230 MB/s’ye kadar aktarım hızı ile dayanıklılığının yanında yüksek aktarım performansına da sahip bir modeldir. Ayrıca, meraklı gözlerden verilerinizi korumak için AES 256-bit şifreleme yazılımı özelliğine de sahip. XtremKey 32, 64 ve 128 GB boyutlarında. Bu model özelliklerine bakıldığında eldeki en sağlam USB Bellek gibi dursa da kullanıcı yorumları arasında bazı sıkıntılardan da bahsedilmektedir.

Samsung USB 3.0 USB Flash Bellek
Samsung USB 3.0 USB Flash BellekEn üstteki iki seçeneğin aksine Samsung USB 3.0 Flash Sürücüsü, dahili anahtar halka deliği bulunan tek parçalı bir metal kutu tasarımına sahiptir. 130 MB/s’e kadar aktarım hızlarına, 5 yıllık bir garantiye ve NAND flash teknolojisine sahiptir. Şık görünümüne ve normal boyutuna rağmen, Samsung USB 3.0 Flash Bellek su geçirmez, darbeye dayanıklı, ısıya dayanıklı, mıknatısa dayanıklı ve X-Işın geçirmez” olarak lanse edilmektedir. Su geçirme konusunda resmi bir açıklama bulunmasa da kullanıcılardan birisi tarafından çamaşır makinasında unutulduktan sonra bile verilerini kurtararak kullanabildiği belirtilmiştir. Samsung USB 3.0 Flash Sürücüler 32, 64 ve 128 GB boyutlarında kullanıcılara sunulmuş durumdadır.

EP Memory Gorilla USB Flash Bellek
EP Memory Gorilla USB Flash BellekEP Memory Gorilla USB Flash Bellek, USB 2.0 sürücüsü olup üstten görünmesini önler, ancak aşırı dayanıklıdır. Dış kısmı sağlam bir silikon gövdeden ve büyük bir metal iliştirme halkasından oluşur. Darbe, ısı ve basınca (250 psi) dayanıklıdır ve 65 metreye kadar su geçirmeme özelliğine sahiptir. Gorilla USB Flash Bellek, 16, 32 ve 64 GB olarak piyasada mevcuttur.


Verbatim Dog Tag USB Flash Bellek

Verbatim Dog Tag USB Flash BellekVerbatim Dog Tag Flash Bellek, benzersiz bir askeri künye görünümüne sahip, metalik boncuklu zincir ve koruyucu lastik kenarlı bir USB 2.0 flash bellektir. Bu listede en az sağlam USB bellek olsa da, USB sürücülerini boynuna takmayı tercih edenler için eğlenceli bir tasarım ve uygun fiyatlı bir seçenek. Özel tasarımı sayesinde suya, toza ve pisliğe karşı direnç sağlar, ancak suyun içine tamamen batırıp dalmayacağından emin değildir. Verbatim Dog Tag USB Flash Bellek 8 ve 16 GB seçeneklerde satıştadır.

Siz de bildiğiniz ve kullandığınız farklı dayanıklı USB Bellekleri yorum kısmına yazarak okuyucuları bilgilendirebilir ve makalemizde bahsettiğimiz USB Flash Bellekler hakkında ilave tecrübelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

usta

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir