Slaytlara Otomatik Geçiş Vermek

Slaytlara Otomatik Geçiş Vermek

Bizlerin slaytların tasarımını yaptıktan sonra yapacağımız ilk iş slaytı kaydedip sunuyu başlatmak olacaktır.Bir sunuyu başlatmak için kullanacağımız birden fazla yöntem mevcuttur.Bunların en kolay olan yöntemler şunlardır:

1.Yöntem: Ana menü çubuğunda bulunan Slayt Gösterisi menüsünden Gösteriyi Görüntüle seçeneğine tıkladığımızda slayt gösterisi başlayacaktır.

2.Yöntem: Fonksiyon tuşlarından olan F5 tuşuna basarak sunuyu başlatabiliriz.Bu yöntem en kolay ve en kullanışlı yöntemdir.

Buraya kadar sunuyu nasıl başlatacağımızı öğrendik,ama sunumumuz başlayacak ama slaytlarımız kendiliğinden otomatik geçiş yapmayacak;bizim klavyeye basmamızı ya da mouse ile tıklamamızı bekleyeceklerdir.Peki otomatik geçiş olamazmı diyeceksiniz.Bunun cevabı kesinlikle evettir.Slaytların kendiliğinden otomatik olarak geçişini 2-3 işlem ile kolayca sağlayabiliriz.İlk olarak yapacağımız iş Slayt Gösterisi menüsüne girerek oradan Slayt Geçişi seçeneğini seçmek olacaktır.

slaytlara otomatik geçiş vermek

Daha sonra program ekranımızın sağ tarafında slayt geçişi penceresi belirecektir.Oradan alt kısımda bulunan Gelişmiş slayt kısmı bulunmaktadır.Oradan Otomatik olarak yazısının sol yanındaki onay kutucuğunu işaretlemeliyiz ve  daha sonra bir slayt için ekranda kalış süresini belirlemeliyiz.Bu olayı da hemen Otomatik olarak yazısının sağ yanındaki zaman çubuğuna tıklayarak yapacağız.Eğer zaman çubuğunun yukarıyı gösteren düğmesine tıklarsak saniye saniye slaytın ekranda kalış süresini arttırabiliriz.Eğer aşağıyı gösteren düğmeye tıklarsak slaytın ekran kalış süresi saniye saniye azalır.İlla bu düğmelere tıklamak gerekmez.Zaman çubuğunun üzerine tıklayıp kendimiz direkt olarak zaman değerimizi görebiliriz.Zaman değerimizi belirledikten sonra bunu bütün slaytlara uygulamalıyız.Bunu da hemen Otomatik olarak yazısının altında bulunan Tüm Slaytlara Uygula düğmesi aracılığıyla yapabiliriz.Size tavsiyem eğer slaytlara teker teker geçiş efekti verecekseniz otomatik geçiş için zamanlama olayını efekt vermeden önce yapın.Nedeni de slaytlara geçiş efekti verip zaman ayarlaması yapıp Tüm Slaytlara Uygula derseniz en son seçili olan slayta verdiğiniz geçiş efekti tüm slaytlara uygulanır ve verdiğiniz diğer efektler için harcadığınız zaman heba olmuş olur.Buna dikkat etmenizde yarar var.

usta

13 thoughts on “Slaytlara Otomatik Geçiş Vermek

  1. Kesinlikle onunla alakası yok.Başka bir yerde problem yaşıyor olmalısın.Ama elimden gelen yardımı sağlarım.

  2. 2010 da slayt gösteri kısmı sonra zamanlama provası diyorsun ordan zamanı belirledikten sonra sag tarafta tumune uygula var onu secersen hepsine aynı zamanı verir

  1. Azat nerede problem yaşıyorsun.Tam olarak problemini yazarsan sana kesin ve net bir çözüm üretebilirim.

 1. Arkadaşlar istediğim bu değil ben slayt yaptım ve bunun otomatik olarak gitmesni istiyorum çok acil lütfen.

  1. Sorunun cevabı yazımda mevcut. Slaytlara otomatik geçiş vermek için Slayt Gösterisi-Slayt Geçişi seçeneklerine tıklayıp Gelişmiş slayt bölümünden otomatik olarak seçeneğine işaret koyup yanındaki zaman bölümünden istediğin zaman değerini ayarlayıp tüm slaytlara uyfula düğmesine bastığında slaylarına otomatik geçiş uygulanmış olacaktır.

 2. kk kardeşim biraz daha konuyu okursan anlarsın adam çok açık yazmış teşekkürler kardeşim bunu arıyorum 1 saatdir çok saol

 3. ben slaytımı sunarken yön tuşlarının yada enter tuşunun etkisiz olmasını istiyorum yani slayt ileri tuşları ile değişmeyecek bunu nasıl yapabilirim? çok aciill

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir