Samsung Galaxy S9 Parmak İzi Okuyucu

Samsung Galaxy S9 Parmak İzi Okuyucu

samsung galaxy s9 parmak izi okuyucusu

Samsung, Galaxy S9 hazırlıklarına tam gaz devam ediyor. Önümüzdeki yıl duyurmayı düşündüğü Galaxy S9 ekranının alt kısmına parmak izi okuyucu yerleştirmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Samsung’un, Galaxy Note 8 model telefonunu tanıtmasının ardından, Samsung meraklıları tarafından gözler Galaxy S9 modeline çevrildi. Önümüzdeki yıl tanıtımı yapılacak olan S9 ve Galaxy Note 9 ile ilgili olarak KGI analisti Kuo, çift kamera teknolojisini kullanacağını belirtmişti. Yine aynı analist ekranın altına parmak izi okuyacağını belirtiyor. Aynı zaman da S9’da biyometrik sensör kullanma fikri de ortaya atılıyor.

Cep telefonu ekranı altına parmak izi okuyucu yerleştirme düşüncesi, Apple firmasının iPhone X modeli için düşündüğü bir fikirdi. Fakat bu gerçekleşmedi. Apple son model telefonunda Face ID teknolojisini kullandığı için parmak izi okuyucusunu koyup koymayacağını öğrenmek için biraz daha beklememiz gerekecek.

Samsung çalışmalarını sürdürdüğü Galaxy S9 modelini 2018’in ilkbahar aylarında çıkaracak. Parmak izi okuyucuyla beraber S9 modeli için 1000 fps değerinde görüntü alma özelliğine sahip kamera kullanılacağı da belirtiliyor. Ekran boyutunun 5.8 inç boyutlarında olacağı ve ekran türü olarak Infinity Display türünde olacağı söyleniyor.

Samsung Galaxy S9’un, Galaxy S8 modeli hem de Galaxy Note 8 modelinin sahip olduğu tasarım ve ekrandan daha iyi olarak geleceği düşünülüyor. Performans olarak ta beklentilere ne kadar cevap vereceğini telefonun piyasaya çıkışından sonra net bir şekilde göreceğiz.

usta

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir