Motorola’nın Kendini Tamir Eden Telefon Ekranı

Motorola’nın Kendini Tamir Eden Telefon Ekranı

Motorola Kendini Tamir Eden Telefon Ekranı

Motorola, kendini tamir eden telefon ekranı projesi ile pahalı akıllı telefon ekran tamirlerine bir son vermek istiyor. Şirket yakın zamanda, kendi çiziklerini ve hasarlarını iyileştirebilecek bir telefon ekranında patent başvurusunda bulundu.

Şubat ayında açılan ve geçen haftalarda alınan patent, şekil bellekli polimerden yapılmış bir telefon ekranının kendini nasıl iyileştirebildiğini ortaya koyuyor. Ekrandaki deformasyonları algılayabilen “termal elementler” olacak ve ardından yapılan hasarın tersine çevrilmesi için çözüm olarak bellek polimer perdeye ısı uygulayacak ve ekran eski haline getirilecek.

Patente göre, polimer ekranındaki ısı reaksiyonu, kullanıcıların beceriksiz davranışlarından kaynaklanan tüm hasarları gidermek için garanti vermiyor,  ancak mümkün olduğu kadar düzeltecek bir teknolojiye sahip olmayı hedefliyor.

Tabi ki de fazla heyecanlanmadan önce bunun şimdilik sadece bir patent başvurusu olduğunu unutmayın. Patent henüz Motorola’ya da verilmemiş durumda.

Patentin gerçekten onaylanması ve imalatın proje üzerinde ilerlemesi durumunda bazı sorunlar da söz konusudur. Bu hafıza polimeri alıştığımız cam telefon ekranlarıyla karşılaştırıldığında nasıl görünecekler ve ne kadar tatmin edici görüntü verebilecekler? Ayrıca, bu fiyat etikete nasıl yansıyacak? Telefonunuzu düşürdüğünüzde her defasında bir onarım yapmak zorunda kalmazsanız, gerçek bir para tasarrufu olabilir, ancak bu teknolojiyi elde etmek için daha fazla maliyete katlanılmak durumunda olunacak mı?

Sonucu ne şekilde karşımıza çıkacak olursa olsun, bu cep telefonları için heyecan yaratacak ve doğru yönde atılmış bir adım gibi görünüyor. Kendini iyileştiren ekranlar, şüphesiz tüm cep telefonu üreticileri ve sahibi insanlar için mutlak bir oyun değiştirici olabilir. Binlerce lira vererek aldığınız telefonunuzun basit bir düşme sonucu elinizden çıkmayacak olması düşüncesi bile bu aşamada yeterince heyecan veriyor.

Motorola’nın kendini tamir eden telefon ekranı projesinin ne kadar başarı göstereceğini ilerleyen zamanlarda göreceğiz.

usta

One thought on “Motorola’nın Kendini Tamir Eden Telefon Ekranı

  1. Bu teknolojinin piyasaya cikmasi durumunda motorolayi yeniden piyasada iyi bi oyuncu haline getirrcegi garanti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir