iPhone 8 Özellikleri ve Satış Fiyatı

iPhone 8 Özellikleri ve Satış Fiyatı

iPhone 8 özellikleri ve satış fiyatı

iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus özellikleri Apple tarafından tanıtıldı. Aynı zamanda satış fiyatları da belli oldu. Yeni birçok özelliği sahip iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus, Apple Ceo’su Tim Cook tarafından kullanıcılara tanıtıldı. Tim Cook fiyat konusunda da bilgi verdi.

iPhone X diğer bir adıyla iPhone 10 piyasaya çıkıyor. 5.8 inç ekrana sahip bu model 2436×1125 piksel ekran çözünürlüğüne sahip. Aynı zamanda OLED teknolojisi de bu modelde bulunmakta. Bu modelde ekranda herhangi bir tuş bulunmuyor. Ana ekrana dönmeniz için ekrana dokunmanız yeterli olacak. Bu yeni teknoloji ile Face ID, Touch ID’nin yerini alıyor. iPhone X, 6 çekirdekli güçlü bir işlemciye ve 3 GB RAM belleğe sahip.

iPhone X’te 12 Mega Piksel arka kamera ve 7 Mega Piksel ön kamera mevcut. iPhone 7 modelindeki gibi çift kamera yapısı bu sürümde de mevcut.

iPhone 8 ile gelen kamera yapısı dikkat çekiyor. Kamera düşük ışıklı ortamlarda daha etkin ve hızlı olacak. Ayrıca yeni iPhone’da geliştirilmiş piksel işlemcisi ile gürültü azaltma özellikleri de bulunmaktadır. Ürünün kamera piksel çözünürlüğü 12 Mega Piksel değerine sahip. Plus sürümünde ise çifte 12 Mega Piksel değerinde kamera bulunmakta.

Yeni ürünün ön ve arka tarafı cam olarak tasarlandı. Ürünlerde ekran boyutu olarak bir değişiklik olmadı. True  Tone teknolojisi ürünlere eklendi. Plus sürümünde, portre modu ile çekilmiş fotoğraflar sonradan aydınlatma özelliğine sahip olacaklar.

iPhone, oyun konusunda da aktif değişikliklere sahip olacak. ARKit ile oyunlar görsel olarak daha bir gerçeklik kazanacak.

Apple yeni telefonlarını toza ve suya karşı dayanıklı yapmış. Bir önceki iPhone sürümünde kullanılan hoparlör performansından %25 daha fazla performansa sahip hoparlör yeni telefonlara dahil edilmiş. 6 çekirdekli işlemciye sahip olan iPhone 8’ler aynı zamanda 3D uygulamalarla uyumlu bir grafik işlemcisine sahip.

iPhone 8’ de şarj konusunda da bir dev atmış. Bu yeni sürüm ile kablosuz şarj özelliği kullanıcılara sunulacak.

İphone 8 Plus sürümüne, daha önce alışık olunmayan bir kamera modu eklenmiş. Portrait Lightning adı verilen bu mod ile istediğiniz ışıklandırma efektini kameranızla beraber kullanabileceksiniz. Ayrıca hem normal hem de Plus sürümü iPhone 8’lerin 4K 60 FPS video kaydetme özellikleri bulunmaktadır. Yeni ürünler için tasarlanan video kodlayıcısı daha hızlı çerçeve oranlarını sizlere sunuyor.

Gerçeklik özelliği bu telefonlar bayağı dikkat çekeceğe benziyor. Telefonlarında oyun oynamayı seven iPhone kulacıları için geçekliği özelliği vazgeçilmez olacak gibi duruyor.

Fiyat konusunda verilen bilgiler şöyle:
iPhone X 999$ başlayan fiyatlarla 3 Kasım, iPhone 8 32GB modeli 699$, iPhone 8 Plus ise 799$ başlayan fiyatlarla 22 Eylül 2017 tarihinde satışa sunulup kullanıcıları ile buluşturulacaklar. iPhone tutkunları, yeni telefon sürümlerini çok seveceğe benziyor.

Türkiye kullanıcıları için iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus fiyatları daha tam olarak belli değil.

usta

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir