Facebook Güvenlik Kontrolü İçin Özel Bir Sekmeyi Hizmete Sundu

Facebook Güvenlik Kontrolü İçin Özel Bir Sekmeyi Hizmete Sundu

Facebook Güvenlik Kontrolü

Facebook acil durumlarda başkalarına güvende olduğunuzu bildirebileceğiniz kalıcı bir sayfa hazırladı.

Facebook; deprem, yangın, fırtına, tayfunun gibi felaketlerin dahil olduğu bir felaket haber akışını ve kendilerini güvenli olarak işaretleyen kişileri gösteren Güvenlik Kontrolü sayfasını özel bir sekmeyle gösteriyor. Buradan dünyadaki felaketleri bile keşfedebilirsiniz.

Bu sayfa elbette biraz rahatsız edici olsa da Facebook nihayetinde düzenli olarak meydana gelen aşırı kasırga, fırtına ve doğa olayları ve terörist saldırılarını bu sayfayı için inşa etmiş durumda.

Facebook geçtiğimiz günlerde felaketlerde insanlara bağış yapma ve yardımda bulunma imkânı sağlayan bir hizmeti bünyesine eklemişti, bu nedenle kullanıcıların hepsini bulabilecekleri bir merkez oluşturarak bu hizmeti de daha mantıklı ve ulaşılabilir hale getirmiş oldular. Daha önce, Güvenlik Kontrolüne erişmenin tek yolu, sistemin sizin coğrafi bilginize göre var olan bir felaketi kendiliğinden size bildirmesiyle olabilmekteydi.

Facebook iyi niyetle böyle bir hizmeti hayatımıza sokmaya çalışıyor olsa da, şimdilik bu hizmet mükemmelden biraz uzak gibi duruyor. Gerçek acil durum olmadığında bazı durumlarda etkin hale gelmesi, Güvenlik Kontrolü talepleriyle sizi arayan arkadaşlarınızın ve akrabalarınızın sizin hakkınızda sürekli endişeli olmasına da yol açabilme durumu var.

Bu özelliği mobilde sağ sekmede pek çok başka kullanışlı kullanışsız hizmetlerin arasında biraz arayarak bulabilme imkanınız olacak.

Ancak bu özellik özellikle felaket anlarında kolay bulunabilir bir yerde olmazsa faydadan çok zarar vereceğe de benziyor. Elbette Facebook uygulamanın geri dönüşlerine göre daha pratik bir çözümü de ilerleyen zamanlarda getirecektir.

Siz de bu konu hakkındaki tecrübelerinizi ve fikirlerinizi yorum olarak eklemeyi ihmal etmeyiniz.

usta

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir