Bilgisayar Dersleri

Sitemize hoşgeldiniz.
Tarih: 01-26-2015
Saat: 12:20

BİLGİSAYAR DERSLERİ

Bilgisayar Kullanım Bilgileri
Site Map Contacts anasayfa

TAKVİM

Ocak 2015
Pts Sal Çar Per Cum Cts Paz
« May    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

SON YORUMLAR

  • usta: Olmaz malesef.
  • uğur: Bu işlem ami bios anakartına olur mu ?
  • sude: işe yaradıı :)
  • Programlar: Teşekkürler hocam çok sağolun
  • seda: ben slaytımı sunarken yön tuşlarının yada enter tuşunun etkisiz olmasını istiyorum yani slayt ileri tuşları ile...
Su an buradasiniz: Anasayfa » Excel » Excelde Toplama İşlemi

Excelde toplama işlemini iki farklı yöntem ile yapabiliriz.Bu yöntemlerden birincisi toplama formülü yazmak,ikinci yöntem ise topla fonksiyonunu kullanmaktır.Şimdi bu yöntemleri teker teker inceleyelim.

Formül Yazmak:İlk önce toplamın gösterileceği Excel hücresini tıklıyoruz ve ardından ‘=’ (eşittir) işaretini yazıyoruz ve ardından içerisinde sayısal değer bulunan toplamı alınacak olan Excel hücrelerinin adreslerini yazıyoruz ve ardından Enter tuşuna basıyoruz.Artık toplam sonucumuz formülü yazdığımız hücrede görünecektir.
excel ile toplama işlemi

Fonksiyon Kullanmak:Bu yöntem ile Excel bünyesinde bulunan Topla fonksiyonundan yararlanacağız.Topla fonksiyonunu ister kendimiz yazarız istersek ekranda bulunan fx düğmesine tıklayıp Topla seçeneğini seçeriz.Fonksiyonu seçtikten sonra hangi aralıktaki sayılsa değerleri toplatacağımızı belirtmemizi sağlayan bir pencere açılacaktır.Burada Sayı1 kısmına başlangıç hücremizin adresini ve bitiş hücremizin adresini aralarında ‘:’ işaretini koyarak yazıyoruz.Ardından Enter tuşuna basarak toplama sonucumuzu görebiliriz.
excel topla fonksiyonu

Hiç yorum yapılmamış!
İlk yorumu neden sen yapmıyorsun?

YORUM YAP

İsim:
Email:
Site:
Yorum:
*